Politický okres  :  Domažlice

Soudní okres  :  Domažlice

Služba

  • Vrchní četnický strážmistr František Ditrich odešel začátkem roku 1927 na dovolenou a dne 01. září 1927 odešel do výslužby.
  • Od 22. dubna 1927 byl na jeho místo stanoven Václav Sedláček, který se sem přestěhoval z Myslíva od Nepomuku.
  • Dne 25. září 1925 byl zbaven služby zdejší velitel četnické stanice štábní strážmistr Václav Sedláček.
  • Dne 13. dubna 1930 se přestěhoval do Klenčí pod Čerchovem nový velitel četnické stanice vrchní četnický strážmistr František Baloun z Čečovic u Staňkova.

Případy

Za První republiky zde byl dopaden vrah Brněnského obchodníka, který byl zavražděn u Železné Rudy.

Krádež slepic

V noci z 08. února na 09. února 1928 došlo u přednosty železniční stanice Josefa Kubernáta v Klenčí pod Čerchovem ke krádeži drůbeže z uzavřeného kurníku. Bylo mu odcizeno 11 slepic (krahujevčích pilymutek) a kohout to vše v hodnotě 500,- Kč. Klenečské četnictvo ihned vyrozumělo o krádeži Okresní četnickou stanici v Domažlicích. Četníkům z Domažlic se během pár hodin podařilo nalézt veškerou odcizenou drůbež a zadržet dva pachatele z Domažlic. Mrtvá drůbež byla vydražena ve veřejné dražbě dne 09. února 1928. Oba pachatele skončili před soudem.

Pokus o vraždu

Dne 08. února 1928 bylo vzrušeno obyvatelstvo obce Nemanic. O 2000 hodině došlo k pokusu vraždy na syna místního domkáře 26.letého Františka K.. Pachatel vražedného útoku střelil do světnice z brokovnice přes otevřené okno, kde nebyla záclona. František K. byl těžce zraněn na hlavě a dopraven do Klatovské nemocnice. Na místo se dostavila Četnická pátrací hlídka z Plzně, která zatkla koláře Michala G. a jeho syna.